PEUGEOT ADVISOR - KULLANIM KOŞULLARI

ADVISOR.PEUGEOT.COM.TR(01/11/2019)


GİRİŞ

Siteye bağlanarak, erişerek ve/veya siteyi kullanarak bu Kullanım Koşullarını tamamıyla ve şartsız olarak kabul ettiğinizi ve bunlara bağlı kalmayı kabul ettiğinizi onaylamaktasınız. Bu Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, Siteyi kullanmamalısınız.

Sitenin amacı, müşteri Değerlendirmelerini ve Bayilerin yanıtlarını toplamak ve yayınlamaktır. Değerlendirme göndererek Groupe PSA Otomotiv Pazarlama A.Ş. (“Peugeot Türkiye”) şirketinin bu Değerlendirmenizi bu Kullanım Koşullarının hüküm ve koşulları uyarınca yayınlamasını veya yayınlamamasını kabul etmiş olursunuz. Siteye erişim veya Sitenin kullanılması, yürürlükteki tüm yasalara ve düzenlemelere ek olarak işbu Kullanım Koşullarına tabidir. Siteye erişim ücretsizdir (internet bağlantınızın normal maliyeti dışında).

MADDE 1 - TANIMLAR

Aşağıda sıralanan terimlerin anlamları şöyledir:
"Değerlendirme": Sizin veya başka bir Kullanıcının tamamladığı ve sizin veya o Kullanıcının (geçerli olduğu üzere) bir Bayiden alınan hizmetin kalitesi ve bir Müşteri Deneyimi hakkındaki görüşünü içeren bir değerlendirme. Değerlendirmenin yanında yıldız ile Puanlama da yapılacaktır.

"Kullanım Koşulları": Burada belirtilen Sitenin kullanım hükümleri ve koşullarıdır.

"Müşteri Deneyimi": Bayiden yeni bir otomobil satın almak veya Bayinin servis bölümüne gitmek.

"Moderatör": Peugeot Türkiye'ye bir üçüncü tarafça sağlanan bir moderasyon hizmetidir.

"Bayi": Sitede Değerlendirmeleri toplamak ve yayınlamak için Peugeot Türkiye programına katılan bir Peugeot Türkiye bayisi.

"Puanlama": Yeni bir araç satın alma veya servis atölyesine gitme deneyimi sırasında Müşteri Deneyimi kalitesinin değerlendirilmesi. Bu Puanlamalar, Değerlendirmenin yazarı tarafından verilir.

"Site": Web sitesine ADVISOR.PEUGEOT.COM.TR

"Kullanıcı": Değerlendirme yapmak veya göndermek veya başka bir amaçla Siteye erişen fiziksel kişidir.

"Siz" veya "sizin" ifadeleri, Sitenin Kullanıcısı olarak sizi ifade eder.

“Satış Danışmanı”: Web sitesinde değerlendirme almak ve yayınlamak için Automobiles Peugeot sürecine dahil olmak isteyen, bir yetkili satıcıda çalışarak yeni araç veya 2.el araç (Peugeot Select) satan bir yetkili satıcı çalışanı.

MADDE 2 – Site

Site, Bebek Mh., Boyalı Köşk Sok. No 4/1, 34345 Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunan Peugeot Türkiye tarafından sağlanır.

E-mail contact address: Peugeot-advisor-tr@Peugeot.com
Site host:
PSA – Peugeot – Citroën
Centre Technique d’Achères
Rond Point Jenatzy
78 300 Poissy
Francja

MADDE 3 - TOPLAMA BİLDİRİMİ

3.1 Spontane Değerlendirme


Siteyi doğrudan (web sitesi adresi:(website address: www.advisor.Peugeot.com.tr ) veya bir Bayinin web sitesinden (web sitesi adresi: www.Peugeot.com.tr/iletisim/bayi-bul.html) Sitede Bayi ve Müşteri Deneyimi kalitesi hakkında Değerlendirmenizi gönderebilir ve/veya diğer Kullanıcıların gönderdiği Değerlendirmeleri okuyabilirsiniz.

Doğrudan web sitemizi ve tüm ilişkili mobil uygulamaları,ADVISOR.PEUGEOT.COM.TR adresinden ziyaret edebilirsiniz Siteye, bir değerlendirme gönderebilir ve / veya diğer kullanıcılar tarafından bırakılan değerlendirmeleri, araç ve müşteri deneyimi kalitesi hakkında paylaşılanları okuyabilirsiniz.

Değerlendirme göndermek için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:
  - Aşama 1: Bayi için yıldızlarla gösterilen bir Puanlama atamanız ve Puanlamayı onayla seçeneğini tıklamanız gerekir. Yıldızlar aşağıdaki anlamlara gelir:
 • 1 yıldız: Çok kötü
 • 2 yıldız: Kötü
 • 3 yıldız: Orta
 • 4 yıldız: İyi
 • 5 yıldız: Çok iyi
 • Daha sonra geribildirim yorumunuzu göndermeniz ve bir sonraki adıma geçmek için "Görüntüle" düğmesini tıklamanız gerekir.

  - Adım 2: Daha sonra verdiğiniz Puanlamayı ve yazdığınız yorumu kontrol eder, gerekli değişiklikleri yapar ve "Onayla" düğmesini tıklarsınız.

  - Adım 3: Aşağıdaki zorunlu alanları doldurmanız gerekir:
 • Adı (adın Değerlendirme ile birlikte görüntülenmesi koşuluyla)
 • Adı (Değerlendirmede yalnızca soyadın ilk harfinin görüntüleneceği anlaşılmalıdır)
 • E-posta Adresi
 • Aracın Markası / Modeli
 • Araç kaydı
 • Müşteri Deneyiminin Tarihi
 • Posta kodu (Yalnızca satış sonrası bir ziyaretle ilgili Müşteri Deneyimi hakkındaki bir Değerlendirme için)


Değerlendirmenizi onaylamak için bu Kullanım Koşullarını kabul etmeniz ve "Doğrula" düğmesini tıklamanız gerekir. Daha sonra, sağlanan e-posta adresini doğrulamak için Peugeot Türkiye'den bir e-posta alırsınız. Bu e-posta, e-posta adresinizi onaylamak için tıklamanız gereken bir bağlantı içerir. E-posta doğrulandığında, Değerlendirme aşağıdaki Madde 4'te belirtilen ilkelere göre moderasyondan geçmek üzere Moderatöre gönderilir. Değerlendirmenizin yayınlanacağını veya yayınlanmayacağını bildiren bir e-posta alırsınız.

3.2 Talep Edilen Değerlendirme


Peugeot Türkiye bir Değerlendirme göndermenizi talep edebilir. Müşteri Deneyiminizin ardından 30 gün içinde sizi söz konusu Müşteri Deneyimi hakkında bir Değerlendirme göndermeye davet eden bir e-posta alabilirsiniz. Bu e-posta, Müşteri Deneyiminizin tarihinden sonra 30 gün boyunca geçerli olacak bir Site bağlantısı içerir. Değerlendirme göndermek için Madde 3.1'de açıklanan Adım 1 ve Adım 2'yi izlemeniz gerekir.

Peugeot Türkiye, Değerlendirmeyi yazan Kullanıcılar ile tekrar iletişime geçerek ikinci bir Değerlendirme göndermek isteyip istemediklerini sorabilir. Bu durumda, kullanıcının iki seçeneği vardır: Birinci değerlendirme altında yayınlanacak ve Puanlama ile ilişkili ikinci bir Değerlendirme göndermek veya birinci Değerlendirmenin yerine geçecek ve Puanlama ile birlikte yer alacak ikinci bir Değerlendirme göndermek (Puanlama ve yorum).

  Peugeot Advisor Satış Danışmanı:
 • Automobiles Peugeot tarafından kullanıcının bir değerlendirme yapması istenebilir. Yeni araç veya 2.el bir araç (Peugeot Select) satın aldıktan sonra 45 gün içinde kullanıcıya bir e-posta gönderilir ve Satış Danışmanı ile ilgili deneyimlerini aktaran bir değerlendirme yapmaları istenir. Bu e-posta, gönderim tarihinden itibaren 30 gün süreyle geçerli olan web sitesi linki içerir. Kullanıcının bir değerlendirme yapabilmesi için 3.1 c) maddesinde açıklanan 1. ve 2. adımları takip etmeli ve web sitesi kullanım koşullarını kabul etmelidir.


3.3 Kullanıcıların Beyanı


Çevrimiçi bir değerlendirme göndererek:
 • gerekirse tanımlama ve açıklama için Peugeot Türkiye ve/veya Moderatör tarafından ve yine gerekirse herhangi bir memnuniyetsizliğin giderilmesi için Bayi tarafından sizinle iletişime geçilmesini kabul ettiğinizi onaylarsınız.
 • hiçbir çıkar çatışması olmadığını, başka bir deyişle, Bayi veya Peugeot Türkiye ile ilgili bir çıkarınız veya bağlantınız olmadığını onaylarsınız (şüpheye yer vermemek için, Bayi, Peugeot Türkiye ve PSA Peugeot çalışanlarının Değerlendirme göndermesinin mümkün olmadığını belirtelim).
 • müşteri Deneyimini birebir yaşadığınızı onaylarsınız.

3.4 Peugeot Türkiye tarafından tutulan veriler


Müşteri Deneyimlerinin ve kimliğinizin gerçekliğini onaylamak için Peugeot Türkiye, IP adresini, e-posta adresini, adı, telefon numarasını, posta kodunu, aracın modelini ve kaydını, Müşteri Deneyiminin ve Değerlendirmenin gönderilme tarihini kaydeder. Bu bilgiler, 1998 Veri Koruma Kanunu uyarınca izin verilen süre boyunca saklanacaktır. Bu veriler, Peugeot Türkiye'in bir veritabanında şifrelenmiş olarak saklanır.

MADDE 4 - MODERASYON

4.1 Moderasyon


Değerlendirmeler ve Bayi yanıtları, Sitede yayınlanmadan önce insan moderasyonuna tabidir. Moderatör, yayınlanıp yayınlanmayacağına karar vermek üzere Değerlendirmelerin ve Bayi yanıtlarının içeriklerini gözden geçirir. Bu amaçla, Moderatör değerlendirmenin doğrulanmasının bir parçası olarak gerekmesi halinde sizinle iletişime geçebilmek için kimliğinize erişebilir.

Olumlu ya da olumsuz tüm Değerlendirmelerin Moderasyonu için ayrılan süre aynıdır.

Bu gecikmenin amacı, Değerlendirmenin ve Bayi yanıtlarının İngiliz kanunlarına ve işbu Kullanım Koşullarına uygun olduğundan emin olmaktır. Uygun olmamaları durumunda Değerlendirmeler ve Bayi yanıtları yayınlanmayacaktır.

Değerlendirmeler ve Bayi yanıtları, aşağıdaki durumlarda Moderatör tarafından reddedilebilir:
 • yürürlükteki kanunlara aykırı olduklarında veya uygun olmayan yorumlar içerdiklerinde; diğer bir deyişle, kaba, karalayıcı, hakaret edici, iftira atan, tehdit eden, ahlaksız veya müstehcen bir dil içerdiğinde ya da üçüncü tarafların (ve/veya adı geçen diğer markaların) fikri mülkiyet haklarını veya bireylerin mahremiyetini ihlal ettiklerinde (örneğin, açık rızaları olmadan üçüncü tarafların adını vermek, fiziksel görünüş veya kişilik hakkında yorumlar yapmak vb.) veya herhangi bir kişinin yasal haklarını çiğnediğinde (yalnızca örnek olarak güven mükellefiyeti gibi);
 • gizli bilgiler içerdiklerinde (adlar, telefon numaraları, adresler, e-postalar, VIN kaydı, müşteri numarası veya banka bilgileri dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere), web sitelerinden bahsettiklerinde veya köprüler veya URL'ler içerdiklerinde;
 • bayideki servis deneyiminden başka bir konuyla ilgili olduklarında (örneğin, görüş ürün veya teknik özellikler, dokümantasyon, garanti politikası hakkındaki kaygıları belirttiğinde);
 • anlaşılmaz olduklarında (örneğin, anlamsız bir dizi sözcük, anlaşılamayacak kadar kötü yazılmış içerikler veya İngilizce dışında bir dilde yazılmış içerikler);
 • bayi veya Peugeot Türkiye'in ticari politikasına (fiyat, yenileme ücretleri fatura ve/veya indirimler dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere) ilişkin değerler (örn. miktarlar veya yüzdeler) içerdiklerinde;
 • bayi veya Peugeot Türkiye adına hukuki mesuliyet veya ceza davasına neden olabilecek bir eylem çağrısı veya ifadeler içerdiklerinde;
 • puanlama ile tutarsız veya servis ile bağdaşmayan bir yorum içerdiklerinde (örneğin, servis bölümüne ziyaret yapılmışken yeni bir araç satın alımına ilişkin yorumla veya tam tersi);
 • yeni arabayı satandan veya servis operasyonunun yapandan başka bir Bayiden bahsettiklerinde (örneğin, Bayiler arasında karşılaştırmaya izin verilmez);
 • çıkar çatışması konusunda somut kanıt içerdiklerinde (örneğin, Bayi, Peugeot Türkiye veya PSA Peugeot çalışanları tarafından yazıldıklarında);
 • şirket temsilcileri tarafından yapıldıklarında (başka bir deyişle, yalnızca şahıslar tarafından yapılan Değerlendirmelere izin verilir);
 • doğru olmayan kişisel bilgiler vermiş veya Müşteri deneyimini şahsen yaşamamış olan bir Kullanıcı tarafından yazıldıklarında.
 • tekrarlandıklarında, yani aynı kişi tarafından aynı müşteri deneyimi anlatıldığında


Peugeot Advisor Sales Person: Yapmış olduğunuz değerlendirme yetkili satıcı ve Automobiles Peugeot tarafından sağlanacak olan geri bildirime bağlı olarak aşağıdaki durumlarda reddedilebilir: (aşağıdakiler sadece birer örnek olup, Automobiles Peugeot ve moderatör, belirlenen diğer nedenlere bağlı olarak değerlendirmeleri ve değerlendirmelerle ilgili yanıtları reddedebilir)
 • yasalara aykırı, uygun olmayan açıklamalar, küfür, karalayıcı, tehditkâr, müstehcen veya üçüncü bir tarafın fikri mülkiyet hakkını ihlal eden içerikler (diğer markaların adının anılması, vb.);
 • özel hayatı ilgilendiren bilgiler (üçüncü kişilerin onayı alınmadan isminin kullanılması, fiziksel görünüşleri veya kişilikleri ile ilgili yorumlar vb.) veya gizli bilgiler (telefon numaraları, adresler, e-posta adresleri, VIN, sicil numarası, müşteri dosya numarası, banka bilgileri vb.) veya farklı web sitelerinden bağlantı, veya URL içeriyor;
 • yeni bir araç, 2.el bir araç (Peugeot Select) satın alırken satış danışmanı hizmetlerinin değerlendirmesi dışında kalan içerikler;
 • anlaşılmayan (anlam içermeyen kelime dizisi, anlaşılmaz olma noktasında zayıf içerik, İngilizce dışında farklı bir dilde yazılmış) içerikler;
 • yetkili satıcı veya Peugeot Automobiles satış politikalarına ilişkin bilgiler (teslimat, iade, fatura, indirimli fiyatlar vb.) veya veriler (miktar veya yüzde) içeren içerikler;
 • hukuki sürece yönelik çağrı veya yetkili satıcı ile Peugeot Automobiles için hukuki veya cezai sorumluluk içerebilecek açıklamalar;
 • satış danışmanının değerlendirmesiyle veya yapılan değerlendirmeyle örtüşmeyen yorumlar (reddedilme örnekleri: satış danışmanının servis hizmetlerinin değerlendirilmesi...);
 • ilgili satışı yapmayan bir satış danışmanıyla ilgili içerik;
 • çıkar çatışmasına neden olabilecek içerikler (Yetkili Satıcı, Automobiles Peugeot ve PSA Grubu çalışanları hariç);
 • profesyoneller tarafından hazırlanan içerikler (yalnızca profesyonel olmayan kişilerin değerlendirmeleri kabul ediliyor);
 • yanlış kimlik bilgileri sunan veya ilgili müşteri deneyimini bizzat yaşamamış olan kişilerin değerlendirmesi;
 • tekrar eden içerik (aynı yazar ve aynı müşteri deneyimi);
 • hüküm ve koşullara uymayan kullanıcı içerikleri (örneğin: 75 günden daha eski müşteri deneyimi);
 • artık yetkili satıcı personeli olmayan veya artık Satış Danışmanı Programına bağlı olmayan bir satıcıyla ilgili


Yukarıda belirtilen sebeplerden biri nedeniyle içeriğin reddedilmesi durumunda, değerlendirme sahibi, yetkili satıcı veya satış danışmanı e-posta ile bilgilendirilecektir. Değerlendirme sahibine ve/veya yetkili satıcıya ve/veya satış danışmanına müşteri deneyiminden 75 iş günü (Peugeot Advisor Service) veya 120 gün (Peugeot Advisor Vehicle) veya 60 gün (Peugeot Advisor Satış Danışmanı) içinde yeni bir değerlendirme yapma imkânı sunuluyor.

4.2 Değerlendirmenin Reddedilmesi


Yukarıdaki nedenlerden herhangi biriyle Değerlendirmenin reddedilmesi durumunda, siz veya Bayi uygun şekilde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Uygun olduğunda, sizin ve/veya Bayinin Müşteri Deneyimi tarihinden itibaren 30 takvim günü içinde yeni bir Değerlendirme veya yeni bir yanıt yazma fırsatınız vardır.

4.3 Tazminat


Kullanıcılar tarafında sitede ifade edilen görüşler, Peugeot Türkiye'in görüşlerini veya değerlerini temsil etmez. Değerlendirmenizin şeklinden, içeriğinden ve doğruluğundan yalnızca kendinizin sorumlu olduğunu ve bu Madde 4'ün ihlali durumunda zararımızı karşılayacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz. Bu, Sitemize yüklediğiniz veya gönderdiğiniz, bu şartlara uyumlu olmayan her türlü içerik nedeniyle Peugeot Türkiye'in göreceği her türlü kayıp veya zarardan sizin sorumlu olacağınız anlamına gelir. Peugeot Türkiye, bu kuralları ihlal eden materyalleri Siteden kaldırma hakkını saklı tutar. Peugeot Türkiye, gerekli gördüğü durumlarda kimliğinizi ve diğer ilgili bilgileri emniyet yetkililerine ifşa etme hakkına sahiptir. Peugeot Türkiye, aynı zamanda sizin tarafınızdan web sitemize gönderilen veya yüklenen herhangi bir içeriğin fikri mülkiyet haklarını veya gizlilik haklarını iddia eden bir üçüncü tarafa kimliğinizi ifşa etme hakkına sahiptir. Bu Madde'nin herhangi bir hükmünü ihlal etmeniz halinde bu Siteyi kullanma hakkınız derhal durdurulacaktır. Siteye gönderdiğiniz veya yüklediğiniz tüm içerikler gizli olmayan ve telif ile korunmayan içerikler olarak kabul edilecektir ve Peugeot Türkiye söz konusu içerikleri herhangi bir amaçla kullanma, kopyalama, dağıtma ve üçüncü taraflara ifşa etme hakkına sahiptir.

MADDE 5 – DEĞERLENDİRMELERİN YERLEŞTİRİLMESİ VE YAYINLANMASI

5.1 – Değerlendirmenin Yerleştirilmesi


Alınan, moderasyondan geçen ve bu Kullanım Koşulları ile uyumlu Değerlendirmeler, yayınlanma tarihinden itibaren bir yıl boyunca orada kalacak şekilde Sitenin ilgili Bayiye ayrılan sayfasına gönderilir.

Değerlendirmeler, varsayılan olarak en yeniden en eskiye sıralanarak, Değerlendirmenin yazılmasının ardından en fazla 30 takvim günü içinde Siteye tam metniyle gönderilir. Değerlendirmenin yanında, Değerlendirmenin yazılma tarihi, Müşteri Deneyimi tarihi, Değerlendirmeyi yazan kişinin ilk adı ve soyadının ilk harfi, aracın modeli ve Bayiye verdiği yıldız Puanlaması yayınlanır. Yayınlanan Değerlendirmeler, tarihe, Puanlamaya veya faydasına göre sıralanabilir.

Değerlendirmelerin sayısı ve ortalama yıldız Puanlamaları, aynı zamanda ilgili Bayi web sitesinde yayınlanır (www.Peugeot.com.tr/iletisim/bayi-bul.html adresinden erişilebilir). Bununla birlikte, ayrıntılı Puanlamalar ve Değerlendirme içerikleri, yalnızca Sitede bulunacaktır.

Değerlendirmelerin sayısı ve araç ile ilgili ortalama derecelendirmeler, ADVISOR.PEUGEOT.COM.TRve bununla ilişkili mobil uygulamalar gibi PSA Peugeot Citroen Grubunun diğer web sitelerinde de gösterilebilir.

Puanlama ortalaması aşağıdaki gibi hesaplanır:

 • 1 - 1,24 arası ortalama = 1 yıldız
 • 1,25 - 1,74 arası ortalama = 1,5 yıldız
 • 1,75 - 2,24 arası ortalama = 2 yıldız
 • 2,25 - 2,74 arası ortalama = 2,5 yıldız
 • 2,75 - 3,24 arası ortalama = 3 yıldız
 • 3,25 - 3,74 arası ortalama = 3,5 yıldız
 • 3,75 - 4,24 arası ortalama = 4 yıldız
 • 4,25 - 4,74 arası ortalama = 4,5 yıldız
 • 4,75 - 5,0 arası ortalama = 5 yıldız

5.2 – Kötüye kullanım bildirme


Herkes, "Kötüye kullanımı bildir" bağlantısını tıklayarak kötü sözler içeren bir Değerlendirmeyi veya Bayi yanıtını Peugeot Türkiye'e bildirebilir. Daha sonra, tam adınızı, e-posta adresinizi ve Değerlendirmenin veya Bayi yanıtının kaldırılması talebinizin nedenini belirterek çevrimiçi formu doldurmanız gerekir.

Bu formu gönderdiğinizde, Değerlendirmenin veya ilgili Bayinin yanıtının silinmesine ya da silinmemesine karar verecek olan Moderatöre otomatik bir uyarı gönderilir.

Kötüye kullanımı bildiren kişiye Moderatörün kararını açıklanan bir e-posta gönderilir.

Ayrıca, içeriğin kötü bir dil içerdiği kanısına varılırsa, Değerlendirme veya Bayi yanıtı, gerektiği gibi Siteden kaldırılır ve size veya Bayiye (geçerli olduğu üzere) kaldırılma nedenini açıklayan bir e-posta gönderilir.

5.3 – Değerlendirmelerin Yayınlanma Süresi ve Arşivleme


Değerlendirmeyi yazan kişi, yayınlandıktan sonra Değerlendirmesinin içeriğini değiştiremez.

Değerlendirmenin yazarı tarafından Siteden kaldırılması özellikle istenmediği sürece, Değerlendirmeler bir yıl boyunca Sitede yayınlanır. Bunun için Değerlendirme sahibinin Peugeot-advisor-tr@Peugeot.com adresine bir e-posta göndererek Değerlendirmenin tarihi belirtmesi veya değerlendirmenin yayınlanmasını onayladığı ilk e-postadaki bağlantıyı tıklaması gerekir.

Bununla birlikte, Değerlendirme veri koruma yasaları uyarınca Peugeot Türkiye’in veritabanında kayıtlı kalacaktır.

Peugeot Advisor Seller:
Peugeot Yetkili Satıcısı ekibinde aktif olmayan veya artık Peugeot Automobiles web sitesinde değerlendirmeleri toplama ve yayınlama sürecine dahil olmak istemeyen satış danışmanlarıyla ilgili değerlendirmeler arşivlenecek ve bu nedenle ilgili web sitelerinde yayınlanmayacak. Ancak değerlendirme Automobiles Peugeot veri tabanında kayıtlı kalmaya devam edecek. Lütfen detaylar için Gizlilik Politikamızı okuyun.

MADDE 6 – BAYİNİN YANIT HAKKI

Bayinin hakkında yayınlanan her Değerlendirmeyi yanıtlama hakkı vardır. Bu yanıtla Bayi:
 • Açıklama için Değerlendirmenin yazarına ayrıntılar verebilir veya yayınlanan Değerlendirmenin içeriğiyle aynı fikirde değilse olayları kendi bakış açısından anlatabilir ve;
 • Değerlendirme için teşekkür edebilir.
Bayinin yanıtı, özgün değerlendirmenin olduğu gibi bir insan moderasyonuna tabidir. Bu nedenle, Bayinin yanıtı Madde 4'te belirtilen nedenlerle Moderatör tarafından reddedilebilir.

Moderasyondan geçen Bayi yanıtı, gönderildiği tarihten itibaren 7 (yedi) takvim günü içinde işbu Kullanım Koşullarına uygun şekilde Değerlendirmenin yanında yayınlanacaktır.

Bayi yanıtları, ilgili oldukları Değerlendirme ile aynı süre boyunca Sitede yayınlanır.

MADDE 7 - FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Önceden yazılı iznimiz olmaksızın, Sitede gösterilen ticari markaları, logoları ve/veya ticari unvanları indirmeniz, kopyalamanız, değiştirmeniz veya kullanmanız yasaktır.

Peugeot Türkiye ve tedarikçileri, Siteyi çalıştıran yazılımın fikri mülkiyet haklarının sahibidir. Yürürlükteki kanunlarla açıkça izin verilenler haricinde, önceden yazılı iznimiz olmadan yazılımı kopyalamamalı, düzenlememeli, indirmemeli, dağıtmamalı, şifresini çözmemeli, kaynak koda dönüştürmemeli, müdahale etmemeli veya müdahale etme girişiminde bulunmamalısınız.

Peugeot Türkiye, Siteyi özel ve yerel kullanıma yönelik olarak ve müşterilerin ve Bayilerin kişisel bilgileri için oluşturmuştur ve bu amaçla sağlamaktadır. Siteyi herhangi bir ticari veya iş amacıyla kullanmamayı ve Peugeot Türkiye'in herhangi bir kar kaybı, iş kaybı, işin sekteye uğraması veya iş fırsatının kaybı için size karşı hiçbir yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz.

Peugeot Türkiye'in önceden yazılı ve açık onayı olmaksızın Değerlendirmelere hiçbir ticari veri eklenemez.

Sitenin birçok öğesi aşağıdakilerle korunmaktadır:
 • Kanunlarla, telif hakkıyla korunan içerikler: bunlar arasında fotoğraflar, makaleler, çizimler, animasyonlu sekanslar ve dijital ses veya video formatında kayıtlar vb. yer alabilir.
 • Ticari marka kanunlarıyla: özellikle “Peugeot” adı, "köşeli çift ayraç" (Peugeot logosunu temsil eden), “PSA Peugeot Citroen" adı ve tüm araç modellerinin markaları.

Burada korunan öğeler, Peugeot Türkiye'in, bağlı şirketlerinin ve/veya Peugeot Türkiye tarafından kullanma yetkisi verilen üçüncü tarafların mülkiyetidir.

Sonuç itibariyle, Sitenin tamamının veya bir kısmının Peugeot Türkiye'in önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir yolla, herhangi bir şekilde ve herhangi bir ortamda (kâğıt, dijital ve diğerleri) çoğaltılması, temsil edilmesi, kullanılması, adaptasyonu, değiştirilmesi, birlikte kullanılması, çevrilmesi, pazarlanması yasaktır.

MADDE 8 - KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

8.1 - Kişisel veriler


Kimliğinizi veya herhangi bir kişisel bilginizi vermek zorunda kalmadan Siteye erişmeniz mümkündür.

Site tarafından toplanabilecek tüm bilgiler, Peugeot Türkiye tarafından kendisi veya iştirakleri, Bayileri ve satış ağı, Peugeot Türkiye adına bir hizmet sağlayan herhangi bir şirket ve/veya Peugeot Türkiye ile aynı grupta yer alan herhangi bir şirket tarafından ticari teklifler gönderme, inceleme ve analiz amaçlarıyla kullanılmak üzere toplanır.

Peugeot Türkiye'in, işinin bir parçası olarak, verinin başlangıçta toplanma amaçlarından birine veya katılımcıların daha sonra onay verdikleri amaçlara yönelik olarak toplanan verileri başka ülkelerde paylaşması gerekebilir. Bu veriler üçüncü bir ülkeye aktarıldığında, Peugeot Türkiye herhangi bir kirlenmeyi önlemek için gerekli tüm önlemleri alır. Veriler, yalnızca yeterli bir veri koruma düzeyinin garanti edildiği ülkelere aktarılır. Veriler, Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelere aktarılabilir. 1998 Veri Koruma Kanunu uyarınca, hakkınızdaki verilere erilme ve düzeltme hakkınız ve bu bilgilerin işlenmesine itiraz etme hakkınız vardır.

Daha fazla bilgi için lütfen Peugeot Türkiye’in //www.Peugeot.com.tradresindeki gizlilik ilkesini inceleyin.

8.2 – Çerezler


Sitede bir çerez sistemi uygulandığından haberdar edilmektesiniz. Bu nedenle, Siteyi ziyaretleriniz sırasında çerezlerin İnternet tarayıcınıza otomatik olarak yüklenebileceği konusunda bilgilendiriliyorsunuz.

Çerezler, sitede daha kolay gezinmenizi sağlamak ve ziyaretçi istatistikleri tutmak için sabit diskinize gönderilen dosyalardır. Bu çerezler, hiçbir durumda kimlik tanımlayıcı kişisel bilgiler içermez.

Tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek çerezleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen Peugeot Türkiye’in www.Peugeot.com.tr/cerezler.html adresindeki çerezler ilkesini inceleyin.

MADDE 9 - BAĞLANTILAR

Siteye bir hiper metin bağlantısı yerleştirilmesi için Peugeot Türkiye'in önceden yazılı izni gerekir. Bu web sitesi ile ilişkili herhangi bir üçüncü taraf web sitesine erişmeye karar verirseniz, riski tamamıyla size aittir ve Peugeot Türkiye bu siteleri kullanmanızdan doğabilecek herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu olmayacaktır.

Bu web sitesi ile ilişkili herhangi bir üçüncü taraf web sitesine erişmeye karar verirseniz, riski tamamıyla size aittir ve Peugeot Türkiye bu siteleri kullanmanızdan doğabilecek herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Peugeot Türkiye, Sitenin ilişkili olduğu web sitelerinin içeriğinden, köprülerde veya başka herhangi bir bağlantıdan sorumlu tutulamaz. Diğer web sitelerinin hüküm ve koşullarına danışmak sizin sorumluluğunuzdadır.

MADDE 10 - GÜVENLİK

Bu web sitesine gönderilmeden önce belgelerde ve dosyalarda virüs kontrolü yapmak ilkemiz dâhilindedir. Ancak, Peugeot Türkiye siteden indirilen belgelerin veya dosyaların virüssüz olacağına dair garanti veremez. Peugeot Türkiye, (a) Siteden ya da Site ile ilişkili diğer tüm üçüncü taraf web sitelerinden kaynaklanan veya alınan hataların, bilgisayar virüslerinin, diğer kötü amaçlı kodların veya zararlı bileşenlerin neden olduğu her türlü zarar veya kayıp ve (b) Siteye erişiminizi engelleyen her türlü kesinti ile bağlantılı her türlü yükümlülüğü kanunların izin verdiği ölçüde reddeder (ihmalden kaynaklanan ölüm veya fiziksel yaralanma ve dolandırıcılık ile ilgili olanlar haricinde). Siteyi kullanırken, virüs kontrol yazılımları kullanacağınızı ve bilgisayar virüslerine neden olabilecek her türlü eylemden veya Sitenin veya bir sunucunun ya da Site üzerinden erişilebilen bir hizmetin çalışmasını engelleyebilecek bir işlevsel hatadan kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Bilhassa, Site tarafından sağlanan alanda, güvenilir, güvenli ve Sitenin ya da bir sunucunun veya Site üzerinden erişilebilen bir hizmetin çalışmasını etkileme olasılığı olmayan bilgileri (veriler, belgeler, dosyalar) Sitenin belirttiği alanda sunmayı kabul etmektesiniz

Sitenin ya da bir sunucunun ya da Site üzerinden erişilebilen bir hizmetin kullanımının, ulusal kanunlara ve yürürlükteki düzenlemelere uygun olması ve başkalarının haklarını ihlal etmemesi ve ayrıca herhangi bir amaçla ve herhangi bir şekilde Peugeot Türkiye'in imajına zarar vermemesi gerekir. Bilhassa, Değerlendirmenizin içeriğinden ve/veya sağladığınız bilgilerden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm maliyetler, ücretler, masraflar dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, fikri mülkiyet haklarının, kamu düzeninin, ahlakının, gizliliğe saygının (görüntü hakları vb.) veya ulusal ve/veya uluslararası anlaşmaların hükümlerinin ihlalinden kaynaklananlar dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf eylemine karşı Peugeot Türkiye'i tazmin edersiniz.

MADDE 11 - SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

Siteyi kullanımınız tek ve mutlak olarak sizin sorumluluğunuzdadır. Peugeot Türkiye ve iştirakleri, Sitenin veya Site ile bağlantılı web sitelerinin kullanımından kaynaklanan ekipman hasarları, veri ya da program kaybı, maddi kayıp gibi zararlardan doğrudan ya da dolaylı olarak sorumlu tutulamaz.

Peugeot Türkiye, Sitede yer alan içeriğin yayınlanma tarihinde doğru ve geçerli olduğundan emin olmaya çaba gösterse de içeriğin doğruluğu, eksiksizliği, güvenilirliği, sürdürülebilirliği veya niteliği hakkında hiçbir beyan ve taahhüt verilmez. Değerlendirmelerin yerini yenileri alabilir ve Peugeot Türkiye yayınlanma tarihinden sonra içeriğin güncelleneceğini taahhüt etmez. Buna bağlı olarak, Peugeot Türkiye Sitenin içeriklerinin doğruluğu, eksiksizliği, güvenilirliği, sürdürülebilirliği veya niteliği hakkında hiçbir sorumluluk kabul etmez ve Peugeot Türkiye, kanunların izin verdiği ölçüde, Site veya üzerindeki içerikler için geçerli olabilecek tüm koşullar, taahhütler, beyanlar veya diğer şartlar ve bu Sitede yer alan içeriklerin kullanılmasından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarar için tüm yükümlülükleri (ihmalden kaynaklanan ölüm veya fiziksel yaralanma ve dolandırıcılık ile ilgili olanlar haricinde) reddeder. Ayrıca, Peugeot Türkiye, maddi kayıp, kar, gelir veya iş kaybı, iş kesintisi, öngörülen tasarrufların kaybı, iş fırsatı, ticari itibar ya da saygınlık kaybı dâhil dolaylı kayıp veya zarar karşısında size ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir yükümlülük üstlenmeyecektir.

MADDE 12 - SİTEYE ERİŞİMİN ASKIYA ALINMASI VEYA KESİNTİSİZ ERİŞİM

Peugeot Türkiye, Sitenin veya herhangi bir içeriğinin her zaman kullanılabilir olacağını veya hiçbir kesintiye uğramayacağını garanti etmez. Peugeot Türkiye, işbu Kullanım Koşullarının sizin veya bir Kullanıcının ihlali, içerik göndermeye ve Sitenin çalışmasına ilişkin altyapıdaki teknik sorunlar veya Sitenin bakımı nedeniyle, sizin ve/veya Kullanıcının Siteye erişimini herhangi bir zamanda kalıcı ya da geçici olarak, Peugeot Türkiye'in diğer haklarına ve yasal çarelerine halel getirmeksizin, askıya alabilir, iptal edebilir, durdurabilir ya da değiştirebilir. Peugeot Türkiye, web sitemizin herhangi bir zamanda veya herhangi bir süre boyunca herhangi bir nedenle kullanılmamasına ilişkin olarak size karşı hiçbir yükümlülük üstlenmez.

MADDE 13 - GEÇERLİ KANUN

Site ve işbu Kullanım Koşulları, kanunların ihtilafı kuralları hariç tutularak İngiliz kanunları ile yönetilir.İşbu Kullanım Koşullarının yorumlanmasına veya yürütülmesine ilişkin anlaşmazlıkların çıkması durumunda, kanunen zorunlu olmadıkça münhasır yargı yetkisi İngiliz mahkemelerine aittir.

MADDE 14 - KOŞULLARDA DEĞİŞİKLİK

Peugeot Türkiye, işbu Kullanım Koşullarını ve Sitede yer alan tüm öğeleri bildirimde bulunmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

Tüm bu değişiklikler sizin için bağlayıcıdır. Siteye her erişiminizde bu Kullanım Koşullarını gözden geçirmeniz gerekir. Siteye her yeni bağlanışınızda Kullanım Koşullarının en yeni sürümünü kabul edersiniz.